Hej! Witaj na stronie „Bez Cła”.
Działamy z wspólnej, nieprzymuszonej woli jako studyjny zespół piosenki autorskiej. Krocząc po neutralnym terenie szukamy od podstaw nowego (współ)brzmienia, polegającego przede wszystkim na prostocie muzycznego wyrazu.
Mamy różne doświadczenia muzyczne: Mariola i ja jesteśmy emocjonalnie związani z poetycko-szantowo-alkoholowo-ogniskowym śpiewem wśród warmińskich jezior i lasów. Krzysiek to wspaniały Gitarzysta z dużym doświadczeniem muzyczno-scenicznym i (jak ja) facet z olsztyńskiego Zatorza. :-) Rozumiemy się bez słów. Kasia, choć najmłodsza, przemierzyła już muzycznie rock, folk, jazz, gitarę klasyczną, aż wylądowała w operze, która stała się jej życiową pasją. Czasami korzystamy z chęci i pomysłów innych muzyków zafascynowanych tym skrawkiem polskiej kultury.

Nagrywamy tylko wtedy, gdy łagodnieją życiowe turbulencje, gdy Czas zapomina o naszym istnieniu. Wtedy powstają chwile magiczne, gdy Muzyka zasiada między nami, bierze łyk chłodnego piwa i zaczyna grać...

Liśćmi jesteśmy - kolorowi, poszarpani, nadsuszeni...
Porwał nas wiatr ...
I nikt z nas mu nie wierzy,
że to tylko na chwilę,
że zaraz wrócimy.
A więc drzewom naszym nic nie obiecujemy.
Porwał nas wiatr ...
Nad lasy i łąki, nad rzekę.
Wysoko pod wielką chmurą kręcimy piruety,
By ją rozbawić ...

(do piosenki "Jesień")

W roku 2007 (o rany, jak ten czas leci...) braliśmy udział w nagraniu i opracowaniu płyty „Agacie Budzyńskiej - Przyjaciele” z aranżacjami utworów „Biała Kartka” i „Romans”. Krążek współtworzyli również: Anna Treter, Agata Rymarowicz, Basia Stępniak-Wilk, Anna Kwiatkowska, Tadeusz Krok, Alek Berkowicz, Tomek Jarmużewski oraz grupa "Ratatam".

Pozdrawiam!
Klaudek