Hej! Witaj na stronie „Bez Cła”. Jesteśmy działającym na luzie studyjnym zespołem piosenki autorskiej mojego autorstwa z dodatkiem pomysłów i umiejętności bliskich mi osób. Mamy różne doświadczenia muzyczno-sceniczne. Mariola i ja jesteśmy emocjonalnie związani z poetycko-szantowo-alkoholowo-ogniskowym śpiewie wśród mazurskich jezior i lasów. Krzysiek ma olbrzymi dorobek w muzyce country, bluesie i rocku. Kati, choć najmłodsza, przemierzyła muzycznie rock, folk, jazz, gitarę klasyczną, aż wylądowała w operze. Jednak naszej muzyki nie charakteryzuje mieszanie wszystkich tych kierunków, bo i nie miałoby to chyba sensu. Krocząc po neutralnym terenie szukamy od podstaw nowego (współ)brzmienia, polegającego przede wszystkim na prostocie muzycznego wyrazu.
Czasami korzystamy z chęci i pomysłów innych muzyków zafascynowanych tym skrawkiem polskiej kultury.
W roku 2007 braliśmy udział w nagraniu i opracowaniu płyty „Agacie Budzyńskiej - Przyjaciele” z aranżacjami utworów „Biała Kartka” i „Romans”. Krążek współtworzyli również: Anna Treter, Agata Rymarowicz, Basia Stępniak-Wilk, Anna Kwiatkowska, Tadeusz Krok, Alek Berkowicz, Tomek Jarmużewski oraz grupa "Ratatam".

Projekt "Bez Cła" powstał na początku tego stulecia jako efekt muzycznej współpracy z Beatą Bodnar, przesympatyczną gliwicką wokalistką. Przemycaliśmy przez granicę państw muzykę i słowa - stąd nazwa zespołu. Były pierwsze miejsca na listach przebojów „Muzycznej Cyganerii” Radia Wrocław, prowadzonej przez barda piosenki turystycznej – Leszka Kopcia. Jednak projekt ten padł przede wszystkim i chyba właśnie z powodu kilku granic - geograficznej, organizacyjnej i muzycznej. Do dziś pozostała jednak nazwa i przyjaźń. :-)

Pozdrawiam!
Klaudek